Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće)

Go down 
+4
Diva
BobikaThe
[...°Luna°...]
axel_sheba
8 posters
Autor/icaPoruka
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Empty
PostajNaslov: LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće)   LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Emptypon stu 26, 2007 2:47 am

Svi mi znamo da doma imamo "prvu pomoć" i što ona sadrži.
To su alkoholi, Betadine i Rivanol otopine za obradu rana, zavoji, komprese itd itd itd.
Međutim, ovaj sam topic otvorila kako bismo zajedničkim snagama iznijeli na vidjelo kakvih sve "kućnih recepata" ima i za koje pouzdano znamo da djeluju.

ČIČAK kad se dugodlaki pas uvalja u čičke, počinje panika. No, srećom nepotrebna. Tu nam pomaže obični puder (talk, kako ga već tko zove) . Može biti obični dječji, fini mirišljavi - svejedno je.
Našeg dragog dugodlakog čičkavog psa jednostavno posipamo puderom (malo obilnije), ostavimo oko 10 minuta i iščetkamo ga. (Za to vrijeme je puder neutralizirao kukice od čička i - nema problema!). A usput, taj puder je koristio i kao "suha kupka" za psa).

UHO - dugouhi psi, pogotovo sa spuštenim ušima poslovično imaju problema po tom pitanju. Upale, paraziti,nečistoće ...i mi uvijek jurimo veterinaru po neke kreme,antibiotike itd.
Međutim, i tu postoji "lijek" koji imamo doma.
Da bi se rastopio tvrdi i zgrušani "vosak", zagrijemo (sad se nemojte smijati!) djevičansko maslinovo ulje da bude malo toplije od tjelesne temperature. Lagano ga ulijemo u uha i masiramo ušne školjke ( da se čuje onaj zvuk "mljac - škljoc). Nakon minute tog posla pustimo psa (ili mačku) da si slobodno istrese višak ulja a s njim i dijelove rastopljenih
nečistoća i voska. To treba raditi 10 - 14 dana svaki dan, ovisno o količini nakupine. Nakon 3-4 dana tog tretmana možemo početi i ispirati ulje i ostatak zmazanoće, opet sa stvarima koje imamo doma.
Vinski ili jabučni ocat se pomiješa sa običnom vodom u odnosu 2:1 a još se može i dodati sode bikarbone (isto ne smije biti hladno nego zagrijano na malo više od tjelesne temperature). Ta se mješavina jako zapjeni, a kad se prestane pjeniti - možemo ju aplicirati u uha. Opet masiramo i pustimo da se naš ljubimac dobro istrese i očisti višak iz uha. Tek sada možemo sa komadima vate (ne štapićima!) očistiti unutrašnjost uha, a moramo paziti da tu nečistoću ne guramo dublje u uho nego da je samo vadimo prema van.
[Vrh] Go down
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Empty
PostajNaslov: Re: LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće)   LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Emptypon stu 26, 2007 11:49 pm

SNIJEG I LED
Možda nam ova zima donese hladnoću i snijeg . Nikad se ne zna. Ali, potrebno je znati kako zaštititi pasje capice u to vrijeme.
Vjerojatno su neki od vas primijetili prijašnjih zima, kako pas zastane, digne
jednu nogu u zrak i ne želi ići dalje. Bolno cvili. Ako i pođe dalje, polazi bolno šepajući.
Što se to dogodilo?
Na "tabanu", odnosno jastučiću se u rupi između prstiju skupio snijeg koji se
odmah pretvorio u ledenu loptu, ne dajući našem ljubimcu da normalno stane na tu nogu. Tad mi obavezno moramo prstima skinuti te ledene nakupine,dobro ih izvući van iz same šape.
Preduhitrit ćemo takve neželjene pojave vrlo jednostavno :
1. odrezat ćemo višak dlaka na tabanu, da se snijeg nema za što uhvatiti.
2. prije šetnje je psu jako dobro namazati šape nekom masnom kremom ili
običnim vazelinom. U tom slučaju se ne nakuplja led to je 100% provjereno
i sigurno.
[Vrh] Go down
[...°Luna°...]
Mini user
Mini user
[...°Luna°...]


Broj postova : 97
Age : 30
Location : Zagreb
Registration date : 05.11.2007

LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Empty
PostajNaslov: Re: LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće)   LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Emptyuto stu 27, 2007 12:08 am

jako zanimljivo i poučno bravo
[Vrh] Go down
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Empty
PostajNaslov: Re: LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće)   LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Emptyuto stu 27, 2007 12:16 am

...i jednostavno i jeftino dance
[Vrh] Go down
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Empty
PostajNaslov: Re: LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće)   LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Emptyuto stu 27, 2007 1:04 am

Sheba ti si genije!
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Empty
PostajNaslov: Re: LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće)   LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Emptyuto stu 27, 2007 1:08 am

Animals88 je napisao/la:
Sheba ti si genije!


hvala ti Wink

ja sam jako toga puno čula u razgovorima ljudi koji su bili puno pametniji i iskusniji od mene. Bila bi grehota takve informacije držati samo za sebe.
Imam ja toga još na lageru, samo dok mi naiđe daljnja inspiracija.

Drago mi je da vam se sviđa novi topic

:danceskupa:
[Vrh] Go down
Diva
Ljubitelj životinja
Ljubitelj životinja
Diva


Broj postova : 325
Age : 28
Location : Dugo Selo, Prozorje
Registration date : 17.10.2007

LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Empty
PostajNaslov: Re: LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće)   LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Emptyned pro 02, 2007 2:15 pm

super je ovo za snijeg. ....

S Divom mi se to nije dogodilo ali ..... Bože moj ... nikad se nezna...


Slažem se s Animal ... Sheba ti si genije Wink lol!
[Vrh] Go down
http://flatteri.blog.hr
~Karla~
User
User
~Karla~


Broj postova : 125
Age : 29
Location : Požega,Hrvatska
Registration date : 11.11.2007

LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Empty
PostajNaslov: Re: LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće)   LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Emptyned pro 02, 2007 5:01 pm

jako lijepo napisano i poučno !! partyy
[Vrh] Go down
http://pchelicaizkvarta.blog.hr
Golden_Oggy
Mini user
Mini user
Golden_Oggy


Broj postova : 55
Age : 33
Registration date : 04.12.2007

LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Empty
PostajNaslov: Re: LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće)   LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Emptypet pro 07, 2007 12:24 pm

Znači axel,mislim na ono za uši,treba se 10-14 dana svaki dan stavljati to ulje u uši, a kad prođe 14 dana onda čekamo 3 dana i onda tek ispiremo!?!
[Vrh] Go down
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Empty
PostajNaslov: Re: LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće)   LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Emptypet pro 07, 2007 6:18 pm

Golden_Oggy je napisao/la:
Znači axel,mislim na ono za uši,treba se 10-14 dana svaki dan stavljati to ulje u uši, a kad prođe 14 dana onda čekamo 3 dana i onda tek ispiremo!?!

cijeli tretman traje oko 14 dana, a od trećeg dana nakon početka počinjemo i ispirati

volim kad netko postavi pravo pitanje, jer nema glupih pitanja - jedino glupo pitanje je ono nepostavljeno Wink
[Vrh] Go down
Diva
Ljubitelj životinja
Ljubitelj životinja
Diva


Broj postova : 325
Age : 28
Location : Dugo Selo, Prozorje
Registration date : 17.10.2007

LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Empty
PostajNaslov: Re: LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće)   LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Emptyčet pro 20, 2007 7:07 pm

Evo još nešto za čišćenje ušiju :


Može se ukloniti višak cerumena toplim jetrenim uljem od bakalara ili uljem od vazelina : ukapajte ulje kapaljkom i masirajte ušnu školjku. Ako je iz uha izašao cerumen, očistite ga gazicom ili slično (ne štapiči za uši). Čišćenje ušiju ne treba raditi prečesto: cerumen je djelomična zaštita protiv iritacija.


Zadnja promjena: ; čet pro 20, 2007 7:32 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://flatteri.blog.hr
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Empty
PostajNaslov: Re: LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće)   LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Emptyčet pro 20, 2007 7:29 pm

NE štapići za uši!
Molim sve vas, nikada ne koristite štapiće! Vjerujte mi da su napravili puno puno više štete nego koristi!

Još jedna mala napomena - bilo kojim uljem ili vazelinom čistite uši, ono mora biti toplije od tjelesne temperature! To je jako važno!
[Vrh] Go down
Diva
Ljubitelj životinja
Ljubitelj životinja
Diva


Broj postova : 325
Age : 28
Location : Dugo Selo, Prozorje
Registration date : 17.10.2007

LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Empty
PostajNaslov: Re: LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće)   LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Emptyčet pro 20, 2007 7:31 pm

Da .. to sam se i ja začudila za štapiće. Ja upotrbljavam gazu.... idem ja to rađe prepravit za štapiće... nikad netnaš tko šta misli


prepravila sam
[Vrh] Go down
http://flatteri.blog.hr
Queen333
User
User
Queen333


Broj postova : 139
Location : Bjelovar, Hrvatska
Registration date : 11.10.2007

LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Empty
PostajNaslov: Re: LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće)   LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Emptyuto pro 25, 2007 9:03 pm

axel_sheba je napisao/la:
SNIJEG I LED
Možda nam ova zima donese hladnoću i snijeg . Nikad se ne zna. Ali, potrebno je znati kako zaštititi pasje capice u to vrijeme.
Vjerojatno su neki od vas primijetili prijašnjih zima, kako pas zastane, digne
jednu nogu u zrak i ne želi ići dalje. Bolno cvili. Ako i pođe dalje, polazi bolno šepajući.
Što se to dogodilo?
Na "tabanu", odnosno jastučiću se u rupi između prstiju skupio snijeg koji se
odmah pretvorio u ledenu loptu, ne dajući našem ljubimcu da normalno stane na tu nogu. Tad mi obavezno moramo prstima skinuti te ledene nakupine,dobro ih izvući van iz same šape.
Preduhitrit ćemo takve neželjene pojave vrlo jednostavno :
1. odrezat ćemo višak dlaka na tabanu, da se snijeg nema za što uhvatiti.
2. prije šetnje je psu jako dobro namazati šape nekom masnom kremom ili
običnim vazelinom. U tom slučaju se ne nakuplja led to je 100% provjereno
i sigurno.

to se barney-u često događalo zbog toga šta idemo na skijanje...samo što mu ja nisam stavljala ni kreme ni rezala dlake...dugo mi je trebalo da skužim u čem je caka...
i da...stvarno svaka čast na ovoj temi i cijeloj ideji! great idea
[Vrh] Go down
http://freewebs.com/klubvimj
fairydust
Administrator
Administrator
fairydust


Broj postova : 363
Age : 32
Location : Rijeka
Registration date : 19.08.2007

LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Empty
PostajNaslov: Re: LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće)   LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Emptysri pro 26, 2007 4:22 pm

Što se tice ovog ulijevanja maslinovog ulja... da li je doslovno ulijevanje ili onako kapanje... Sada ne želim da Bonny ogluši od maslinovog ulja... To nebi bila dobra vijest za pseću crnu kroniku...
[Vrh] Go down
http://fairydust.blog.hr
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Empty
PostajNaslov: Re: LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće)   LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Emptysri pro 26, 2007 8:24 pm

Ulijevanje, ali u razumnim količinama Wink

ili ukapavanje većeg broja kapi Wink
[Vrh] Go down
fairydust
Administrator
Administrator
fairydust


Broj postova : 363
Age : 32
Location : Rijeka
Registration date : 19.08.2007

LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Empty
PostajNaslov: Re: LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće)   LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Emptysri pro 26, 2007 11:37 pm

Aha... jer onako kada neko kaže ulijevanje ja odmah pomislim na jedan malo veći kanister maslinovog ulja... catandmilk ... Možda ja to budem isprobala, ali za sada ne vidim nikakve potrebe za time,,, idea
[Vrh] Go down
http://fairydust.blog.hr
Sponsored content





LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Empty
PostajNaslov: Re: LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće)   LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće) Empty

[Vrh] Go down
 
LIJEKOVI KOJE NE KUPUJEMO U LJEKARNI (jednostavno po domaće)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Opčenito o životinjama :: Zdravlje i njega životinja-
Forum(o)Bir: