Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Novosti za sve ostale životinjice

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Novosti za sve ostale životinjice Empty
PostajNaslov: Novosti za sve ostale životinjice   Novosti za sve ostale životinjice Emptyčet pro 27, 2007 5:57 pm

Mislim da je ova tema stvarno potrebna jer imamo novosti za pse i mačke, a ništa za druge životinje... Pa!

NOVOST
Novosti za sve ostale životinjice 0056007.17
Izgorjelo 20 rasnih trkaćih konja Crying or Very sad
U požaru koji je izbio u ponedjeljak navečer u konjušnici nadomak Torina izgorjelo je 20 rasnih trkaćih konja čija se tržišna vrijednost procjenjuje na više od milijun eura.

U konjušnici su se u trenutku izbijanja požara nalazili čistokrvni konji švedskog trenera Ovea Kristofferssona. Vatra je planula u ponedjeljak navečer dok su se ondje nalazili samo vlasnik i njegov pomoćnik, a ostalo se osoblje pripremalo za proslavu Badnjaka.

Unatoč brzom dolasku vatrogasaca na mjesto nesreće, odmah je planulo sijeno, pa se požar iznimno brzo proširio.

''Uspjeli smo osloboditi samo ona grla koja su se nalazila u drugoj konjušnici. Svi čistokrvni konji iz prve konjušnice izgorjeli su'', rekao je vlasnik Fabrizio Quaglino.

Imam jednu primjedbu: KOJEG VRAGA U NASLOVU ZNAČI RASNIH TRKAČIH KONJA?????

Klik
Mogla sam i htijela sam izvrjeđat tog Kirina na blogu - njegovom, ali nisam...
Inače sam vrlo slaba na lovce koji love sam' tako...

Tigrica Tatiana ubila posjetitelja zoološkog

Novosti za sve ostale životinjice 0007007.21
Sibirska tigrica pobjegla je u utorak iz kaveza u zoološkom vrtu u San Franciscu te ubila jednog, a teško ozlijedila dvojicu posjetitelja, prije no što su je ubili policajci, izvijestili su lokalni mediji

Tigrica Tatiana već je lani teško ozlijedila svoju čuvaricu dok ju je hranila, a sada je na još nerazjašnjen način uspjela pobjeći iz kaveza i napasti trojicu posjetitelja na obližnjoj terasi kafića.

Zoološki vrt je evakuiran, a kada je policija stigla na mjesto događaja, zatekla je tigricu nad beživotnim tijelom žrtve. Zvijer je tada krenula na policajce koji su je ustrijelili hicima iz pištolja, izjavio je policijski glasnogovornik Steve Mannina.

Osim 23-godišnjaka kojeg je ubila zgrabivši ga za vrat, tigrica je teško ozlijedila dvojicu braće, od 18 i 19 godina, koji su prebačeni u gradsku Opću bolnicu. Stanje im je kritično, ali stabilno.

U prvi se čas mislilo da su čak četiri tigra pobjegla iz ograđenog prostora, što su neki lokalni mediji javili u svojim prvim izvještajima, ali ispostavilo se da je to uspjelo samo jednoj životinji, kazao je Mannina.
----------------------------------
Sve se vrača sve se plača i stavili su je u zoološki vrt i ona ih je napala... Mogli su je pustit na miru idioti..
A najgore je to što su je ubili... Onako iz hobija!!!!
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
fairydust
Administrator
Administrator
fairydust


Broj postova : 363
Age : 32
Location : Rijeka
Registration date : 19.08.2007

Novosti za sve ostale životinjice Empty
PostajNaslov: Re: Novosti za sve ostale životinjice   Novosti za sve ostale životinjice Emptypon pro 31, 2007 10:03 pm

Ajme! Nisam niti vidjela ovu novootvorenu temu!

Izgorjelo 20 konja!! za to nisam čula ... Jadni... Rest in peace...

Na dnevniku sam slušala o toj tigrici.. Mislim da je tu bila neka greška čuvara ili tako nešto... Jarak koji je djelio tigrove i posjetitelje nije bio napunjen vodom ... Jadna i ona.. No No No
[Vrh] Go down
http://fairydust.blog.hr
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Novosti za sve ostale životinjice Empty
PostajNaslov: Re: Novosti za sve ostale životinjice   Novosti za sve ostale životinjice Emptypon pro 31, 2007 10:12 pm

No Shocked Crying or Very sad nisam čitala ovo o konjima.......grozno.....a još je groznije ako znamo da je konj vrlo inteligentno biće ( namjerno ne pišem
"životinja" ) a još k tome i paničar......kakva je to morala biti užasna slika ////tko je uzrokovao požar??? jasno ČOVJEK!////
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

a ovo za tigricu - navodno je opet krivac čovjek jer su tigricu posjetitelji prvo izazivali, a netko od osoblja ZOO-a nije zatvorio vrata kroz koja je Tatiana jednostavno išetala i tu šetnju platila živitom.
Ako pogledamo drugu stranu medalje, Tatiana je isto sada negdje kod Duginog mosta i uživa u slobodi, više nikad neće biti u kavezu...
(ovo mi dođe kao da samu sebe tješim)

Citat :
Imam jednu primjedbu: KOJEG VRAGA U NASLOVU ZNAČI RASNIH TRKAČIH KONJA?????
Mogla sam i htijela sam izvrjeđat tog Kirina na blogu - njegovom, ali nisam...
Inače sam vrlo slaba na lovce koji love sam' tako...

Trkaći konj je onaj koji pokrenut svojim nagonom zadovoljava uvjete - brzina i ostalo. Takav konj može biti rasni ( potomak neke uzgojne rase) ali može biti i križanac.

A Kiro prosviro, skupo je platio tu prolivenu krv, kao i Markač. Neka, baš mi je drago! a to kaj bi ti njega vrijeđala na blogu lol lol lol kaj ti misliš da cudan Kiro to sam piše???? Ima(o) je on svoju ekipicu koja je pisala u njegovo ime, sigurno za dobru plaću bad words
[Vrh] Go down
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Novosti za sve ostale životinjice Empty
PostajNaslov: Re: Novosti za sve ostale životinjice   Novosti za sve ostale životinjice Emptyuto sij 01, 2008 1:37 am

Citat :
kaj ti misliš da cudan Kiro to sam piše????


Nisam razmišljala na taj način...
Sheba shvačam ja da su rasni i križanci malo drugačiji jedna od drugoga, ali kakve to veze ima. Kada su oni psi na izložbi u zagrebu uginuli u autu u naslovu je obavezno pisalo koliko su koštali.
I meni nije jasno zašto oni u naslovu pišu da su oni bili rasni konji jer kao da to nešto mjenja. Rasni konji ili ne izgorijeli su u požaru i za to je kriv čovijek, a ono je sporedno!
bad words

Hollywood želi snimiti film o medvjediću Knutu
Hollywoodski producent Ash E. Shah želi snimiti film o polarnom medvjediću Knutu koji živi u berlinskom zoološkom vrtu te je za taj plan ponudio odmah platiti 100.000 dolara

Novosti za sve ostale životinjice 0057007.19
Licenca za film o Knutu, koji je nedavno navršio godinu dana, zoološkom bi vrtu donijela 'približno 5 milijuna dolara' u dvije godine, prema pismu upućenom direktoru zoološkog vrta.

Direktor Bernhard Blaskiewitz je potvrdio da traju pregovori o filmu te je izrazio zadovoljstvo zbog zanimanja Hollywooda, ali je naglasio da još ne zna hoće li zoološki vrt potpisati ugovor.
Novac od filma berlinski bi zvjerinjak mogao iskoristiti za povećanje Knutovog životnog prostora, kao i za druga uređenja, rekao je direktor.

U godinu dana otkako je došao na svijet, Knut je narastao od majušne bebe od svega 810 grama do čak 115 kilograma teškog medvjeda.

Novosti za sve ostale životinjice 0056007.21
Medo, čija je životna priča osvojila srca ljudi diljem svijeta, privukao je oko 2,5 milijuna posjetitelja.

On je prvi polarni medvjedić rođen u zatočeništvu berlinskog zoološkog vrta nakon 30 godina. Majka Tosca ga je odmah nakon rođenja odbacila. Njegov brat uginuo je četiri dana nakon rođenja, ali Knut se nije dao. Kao bebu, njegov skrbnik Thomas Doerflein hranio ga je 12 puta na dan, masirao ga uljem za bebe i uspavljivao ga Elvisovim pjesmama.

Knut je, među ostalima, pozirao i američkoj fotografkinji Annie Leibovitz i bio na naslovnici časopisa Vanity Fair uz Leonarda Di Capria.
[url]https://www.youtube.com/watch?v=VGqr4b
ThiSI&eurl=http://www.tportal.hr/lifestyle/ljubimci/page/2007/12/29/0054006.html[/url]
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Novosti za sve ostale životinjice Empty
PostajNaslov: Re: Novosti za sve ostale životinjice   Novosti za sve ostale životinjice Emptyuto sij 01, 2008 1:47 am

Citat :
Nisam razmišljala na taj način...
Sheba shvačam ja da su rasni i križanci malo drugačiji jedna od drugoga, ali kakve to veze ima. Kada su oni psi na izložbi u zagrebu uginuli u autu u naslovu je obavezno pisalo koliko su koštali.
I meni nije jasno zašto oni u naslovu pišu da su oni bili rasni konji jer kao da to nešto mjenja. Rasni konji ili ne izgorijeli su u požaru i za to je kriv čovijek, a ono je sporedno!

Sjećaš se koliko sam puta napisala

"THE NAME OF THE GAME IS MONEY"


Ako se napiše "Izgorjelo 20 konja" - komentar je "tja - 20 konja - strašno"
a ako se napiše da su to rasni trkaći onda to nekima bitno mijenja pogled na stvar jer to je velika lova u igri.
To prodaje novine.
Sad jedan komentar, totalno
off topic , ali se krasno može tu proložiti . prije nekih 15? godina je poginuo Tomislav Ivčić, kompozitor i pjevač. Poginuo je u prometnoj nesreći koju je sam izazvao, sa nekom tajanstvenom ženom u automobilu, a doma ga je čekala supruga sa djecom. Znaš kakvi su bili naslovi u novinama? HEROJSKA smrt Tomislava Ivčića
.....ma koji heroizam??????????????? ali taj naslov je predavao novine.....kužiš bit toga i paralelu???
(kaj mi nemamo smajlića koji povraća? sad bi mi baš trebao na ovo)
[Vrh] Go down
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Novosti za sve ostale životinjice Empty
PostajNaslov: Re: Novosti za sve ostale životinjice   Novosti za sve ostale životinjice Emptyned sij 13, 2008 12:16 am

Budem nabavila smjalića... lol!


Kina će dopustiti klađenje na konjske utrke
Organizirano klađenje na konjske utrke moglo bi iduće godine biti dopušteno u Kini prvi put nakon dolaska komunista na vlast, objavila je u petak kineska državna novinska agencija Xinhua

BEIJING - Središnje vlasti u Kini dopustile su konjske utrke u gradu Wuhanu u pokrajini Hubei, a sada razmatraju dopuštanje klađenja na utrke 2009. godine na probni rok, navodi Xinhua.

U Kini je klađenje zabranjeno još od dolaska komunista na vlast 1949. godine, kad je uvršteno među najveće prijestupe.

Komunisti su zabranili i konjske utrke, koje su prije njihove vladavine bile popularne, ali su se u 90-im godinama prošlog stoljeća natjecanja ponovno počela održavati.

Utrke konja vrlo su popularne u Hong Kongu, koji administrativno pripada Kini ali ima vlastiti pravni sustav.
--------------------------------------
Ovu vijest sam objavila isključivo zato jer sam jednom (na svu sreču ne uživo) imala preiliku vidjet kako ti konji zavrčavaju poslije utrke pa ako vas 'zanima' kliknite ovdje...
--------------------------------------
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Novosti za sve ostale životinjice Empty
PostajNaslov: Re: Novosti za sve ostale životinjice   Novosti za sve ostale životinjice Emptyned sij 13, 2008 3:44 am

No scratch

nažalost sam predobro upoznata sa tim......
Meni su bogati ljudi nudili da će osnovati konjsku farmicu na kojoj bi ja bila glavna. Ja bi trebala voditi brigu o konjima,ujahivati ždrebad i tako dalje, a oni bi dobili finalni proizvod koji bi dalje prodavali....
E , a da bi ja nekom dala da proda ždrebe koje bi ja podigla na noge , odgojila i ujahala? NO WAY!

i tak smo se bogatai i ja rastali, ja ostala siromašna i sretna
a oni bogati i nezadovoljni jer im je propala "dobra zarada"
.......................
da opet kažem?
"THE NAME OF THE GAME IS MONEY"
[Vrh] Go down
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Novosti za sve ostale životinjice Empty
PostajNaslov: Re: Novosti za sve ostale životinjice   Novosti za sve ostale životinjice Emptyned sij 20, 2008 3:58 am

( nastavak priče od 24.12.2007.)

Jedna stara narodna poslovica kaže:
Zaklela se zemlja raju, da se sve tajne saznaju...

Trojica kretena koji su bili uzrok ubojstvu tigrice u Zoo San Francisco, priznali su da su bili :
1.pijani
2.pušili marihuanu
3.dražili tigricu


I - uopće mi nije žao da je tigrica /prije nego su je čuvari ubili/ uspjela jednog kretena ubiti a dvojicu teško raniti.


http://www.itchmo.com/tiger-attack-victim-admits-to-taunting-tiger-at-sf-zoo-4563
[Vrh] Go down
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Novosti za sve ostale životinjice Empty
PostajNaslov: Re: Novosti za sve ostale životinjice   Novosti za sve ostale životinjice Emptyned sij 20, 2008 1:37 pm

I moje je pitanje zašto su uspavali tigricu?
Koliko ja znam ona nije uopče kriva i više ništa ne razumijem...

I Sheba slažem se s tobom! Uopče mi nije žao što ih je ranila i jednog ubila.
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Novosti za sve ostale životinjice Empty
PostajNaslov: Re: Novosti za sve ostale životinjice   Novosti za sve ostale životinjice Emptyned sij 20, 2008 4:20 pm

No nisu ju čak ni "uspavali", nego su je ustrijelili iz vatrenog oružja, to joj je bilo "kao za kaznu" što se drznula pobjeći i napasti pripadnike "divnog ljudskog roda" kojem je "zadatak da vlada ovom planetom" No No

nema se tu što razumijeti---na žalost No Crying or Very sad
[Vrh] Go down
Golden_Oggy
Mini user
Mini user
Golden_Oggy


Broj postova : 55
Age : 33
Registration date : 04.12.2007

Novosti za sve ostale životinjice Empty
PostajNaslov: Re: Novosti za sve ostale životinjice   Novosti za sve ostale životinjice Emptypet sij 25, 2008 1:14 am

E imam i ja nešto o tigrovima, ali nije tužno!!!
Vidio sam neki dan na TV-u kako jedan čovjek u Hrvatskoj uzgaja sibirske tigrove i ima ih puno, a u Indiji ili di već ih ima 300-tinjak!!!
[Vrh] Go down
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Novosti za sve ostale životinjice Empty
PostajNaslov: Re: Novosti za sve ostale životinjice   Novosti za sve ostale životinjice Emptypet sij 25, 2008 3:33 am

confused scratch ajd recimo da nije tužno......
- gdje žive ti tigrovi?
- u kavezima.......
- razmnožavaju se...stvaraju nove generacije robova u kavezima

- a te nove generacije će možda i navodno biti poslane u Sibir kako bi obnovile tu populaciju

- ili će završiti kao lovni trofeji ruskih bogataša?


confused scratch No
[Vrh] Go down
Diva
Ljubitelj životinja
Ljubitelj životinja
Diva


Broj postova : 325
Age : 28
Location : Dugo Selo, Prozorje
Registration date : 17.10.2007

Novosti za sve ostale životinjice Empty
PostajNaslov: Re: Novosti za sve ostale životinjice   Novosti za sve ostale životinjice Emptypet sij 25, 2008 9:54 am

Za tog čovjeka koji uzgaja tigrove sam čula, mislim da je to u Sesvetskom Kraljevcu.

Ono što je sheba rekla u potpunosti se slažem ...


p.s - evo sad a_s imaš smalića kaj blj*** 325
[Vrh] Go down
http://flatteri.blog.hr
Golden_Oggy
Mini user
Mini user
Golden_Oggy


Broj postova : 55
Age : 33
Registration date : 04.12.2007

Novosti za sve ostale životinjice Empty
PostajNaslov: Re: Novosti za sve ostale životinjice   Novosti za sve ostale životinjice Emptyned sij 27, 2008 2:37 am

Vidio sam da ti tigrovi imaju i kaveze, a vidio sam i da šeću po dvorištu!!!
A i bili su rekli da se oni kasnije šalju u Rusiju kako bi ih oni tamo naučili životu u divljini!!!
Meni je to nekako sve uvjerljivo izgledalo, ali sad ne znam kako je zapravo, jel te životinje tamo pate ili ne!!
Ili će patiti ili ne će!!
[Vrh] Go down
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Novosti za sve ostale životinjice Empty
PostajNaslov: Re: Novosti za sve ostale životinjice   Novosti za sve ostale životinjice Emptyned sij 27, 2008 3:34 am

vidio si ih u kavezima...dobro...
vidio si ih "na dvorištu".... a što je i jedno "dvorište" za tigra kojemu je potrebno više od 1000 puta veći prostor za kretanje...

da, rekli su da će ih "vratiti" u divljinu...
vratiti? vratiti su mogli samo njihove pra pra-pretke koje su od tamo i oteli..
vratiti? njih koje nemaju pojma o životu i prehrani u slobodi?

oprosti mi, Jurica , a i svi ostali - ali toliko sam doživjela laži , lažnih izjava i lažljivih ljudi, ta teško mogu povjerovati u dobru i sretnu budućnost ovih tigrova.

moje uvjerenje je da te životinje pate i da nemaju šansu za život u kojem neće patiti.
Dao Bog da se varam......
[Vrh] Go down
Sponsored content





Novosti za sve ostale životinjice Empty
PostajNaslov: Re: Novosti za sve ostale životinjice   Novosti za sve ostale životinjice Empty

[Vrh] Go down
 
Novosti za sve ostale životinjice
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Opčenito o životinjama :: Životinje na webu, tisku...-
Forum(o)Bir: