Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Sterilizacija

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Sterilizacija Empty
PostajNaslov: Sterilizacija   Sterilizacija Emptyčet stu 22, 2007 12:14 pm

Evo tu ćemo pisati sve o sterilizaciji za nas koji će proživjeti taj šokantni trenutak... lol!

Sterilizacija

Dakle! U subotu sam bila kod veta! Rea je dobila mirkočip (nisam bila nimalo happy), a oboje su dobile cijepiva! Naravno mama je prešla na sterilizaciju jer je Reici već oko godinu dana i uskoro će imati prvo tjeranje, a mojoj mami nikako nije želja da imamo malo Reiće (koji će uništiti cijelu košaricu, a ne samo jedan dio ). Dakle vetrinarka nam je rekla kako je više ne mogu sama voditi u šetnju jer će me napadati psi, kako je moramo čuvati i paziti, ali poznavajuči Reu, njen lavež, grebanje i odlučnost teško ćemo izdržati!

Ovako! Kod sterilizacije postoji jedan i jedini rizik, a to je anestezija i naravno kada se pas probudi osječa se užasno i u šoku je i to je normalno tako da budete spremni na to!
Kada je Bobika bila sterilizirana JA sam to podnjela užasno (osim što nečemo više imati malih Bobića lol) jer sam je cijele dane morala hranit i davat joj vodu, gledala sam je kako jadna mora spavat s onom maskom na glavi! Ma užas pravi. Ali onako sada kada je to moja Bobica mislim kao da se ništa nije ni dogodilo. Bit će mi jako tužno doči kući iz škole, a Rea me neće napast, zaprljat, izgrebat i sve to...Samo će me Bobika dočekati smješeći se i mahat će svojim repićem čekajuči da je podragam...
Sada sam vjerojatno neke ljude odgovrila od sterilizacije... Hehe

Pa ZAŠTO psa sterilizirati!?
U zadnje vrijeme se steriliziraju samo mješanci, a čistokrvni se naravno pare pa to donosi money i tako to, ali nebih dužila jer jednostavno sam zbunjena oko svega toga, oko tih uzgajivačnica, parenja i tih stvari!
Ali za početak u danjašnje vrijeme rijetko tko uzima mješance iz novina ili iz čega već. Prije im se kao smiluju na par dana pa ga uzmu s ulice za stalno (kao što je bilo samnom hihi).
A i ako nađete udomitelja trebate misliti da time što niste sterilizirali svoju kuju (ili mužijaka jer se i to može) da ste gotovo sigruno pridonjeli tome da još psića bude na ulici!
Možda ste VI zbrinuli te psiće i možda VI niste imali savjesti da ih pustite na ulici ili uspavate, ali moža NETKO drugi neće tako razmišljati!
I možda će čovijek kojemu VI date psiće nači udomitelja, ali možda TAJ udomitelj neće ni te nove psiće htijeti!

I također i psi (ne kuje) se mogu sterilizirati. Kada se kuja tjera oni idu do kuće gdje je ta kuja (to nas čeka) i samo čekaju trenutak da kujica izađe van. Imala sam oko 10 pasa, dan i noč pred kućom, a ako to bude i s Reom - jadna ja!

I Bobi i Bingo (uskoro i Rea) su sterilizirani, a ja se samo nadam da će vas ovaj post potaknuti na to da i vi možete pomoči te da vi možete biti zaslužni za to što će na ulicama biti manje pasa!

Preuzato s :

*aNiMaLs 4eVeR*

Ja sam tu napisala neke opčenite stvarčice koje nam je uglavnom vet rekao i takve stvari, ali vjerujem da netko od vas to zna bolje pa.... dog lover
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
Kristina
Ljubitelj životinja
Ljubitelj životinja
Kristina


Broj postova : 393
Age : 28
Location : Zajecar
Registration date : 11.11.2007

Sterilizacija Empty
PostajNaslov: Re: Sterilizacija   Sterilizacija Emptyčet stu 22, 2007 1:36 pm

Bravo!!!
Post je genijalan!!!!!!!!!!
[Vrh] Go down
Diva
Ljubitelj životinja
Ljubitelj životinja
Diva


Broj postova : 325
Age : 28
Location : Dugo Selo, Prozorje
Registration date : 17.10.2007

Sterilizacija Empty
PostajNaslov: Re: Sterilizacija   Sterilizacija Emptyuto pro 18, 2007 5:51 pm

pročitala sam u jednom letku, da nesterilizirana kuja može biti odgovorna može biti odgovorna za dolazak 40 000 štenaca .... velik broj.... ali ja mislim da je to preko naraštaja
[Vrh] Go down
http://flatteri.blog.hr
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Sterilizacija Empty
PostajNaslov: Re: Sterilizacija   Sterilizacija Emptyuto pro 18, 2007 5:58 pm

Sterilizacija je neophodna u današnje vrijeme jer bez tog zahvata će biti sve više i više neželjenih naraštaja pasa i mačaka , koji će biti istavljeni više na nemilost nego na milost Gospodara Svijeta - Ljudi.
Moja Ash i Dusty su sterilizirane a Mulki nije samo iz jednog razloga - njega srećom ne zanimaju cure u tjeranju.
Preporučam od srca sterilizaciju vlasnicima svih pasa i mačaka, osim ako se - jasno ne radi o planskom uzgoju i odgovornim vlasnicima.
Taj dan ili dva muke poslije operacije se ne mogu mjeriti sa svim beneficijama koje taj čin donosi našem ljubimcu.
[Vrh] Go down
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Sterilizacija Empty
PostajNaslov: Re: Sterilizacija   Sterilizacija Emptyuto pro 18, 2007 6:07 pm

Reica sljedeči tjedan ide kod veta pa da vidimo kada ćemo na operaciju. Uglavnom uvijek mi je važno napomenuti kako ljudi steriliziraju samo ženke...
Što je totalno besmisleno jer nemože ženka bez mužijaka donijes štence na svijet, ali to je glavno opravdanje zašto ljudi ne steriliziraju mužijake. No
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Sterilizacija Empty
PostajNaslov: Re: Sterilizacija   Sterilizacija Emptyuto pro 18, 2007 6:19 pm

animals, 100% si u pravu. Ja se "divim" vlasnicima mužjaka koji pate svaki put kad se neka kujica tjera, jer tada njihovi peseki luduju, ne jedu, bježe (može ih lako pokupiti i neki auto a i šinteri!). Pokušavam im pomoći nudeći im kastraciju kao trajno rješenje, ali neeeee----njima je "žao" da njihov ljubimac " ne bude pravi". Svašta!
Svi psi vodiči slijepih osoba kao i svi psi koji su terapeutski psi su kastrirani - i ne vidim da je ijednom od njih loše! Veseli su, zaigrani i - mirni!
Eh, kad bi netko mogao napraviti onaj "klik" u ljudskom mozgu, pa da počnu razmišljati realno i pametno! scratch scratch
[Vrh] Go down
Kristina
Ljubitelj životinja
Ljubitelj životinja
Kristina


Broj postova : 393
Age : 28
Location : Zajecar
Registration date : 11.11.2007

Sterilizacija Empty
PostajNaslov: Re: Sterilizacija   Sterilizacija Emptyuto pro 18, 2007 7:32 pm

Tu se slazem sto posto, Archi jeste kastriran i od tada nemam problema...
On jeste macka, ali sigurna sam da bi bilo bolje kastrirati i muzjake pasa (naravno, osim u slucaju da se radi o psima vrhunske kvaliteti (za priplod) i odgovornim vlasnicima (!)...

Jedna moja (skolska) "drugarica" ima trikolor zenku skotskog ovcara koju je duze vreme drzala u boxu i nije joj posvecivala vreme i pre par dana je otkrila da je malecka skotna... A ovo joj je bilo tek drugo teranje, Lesi nije mnogo starija od Jingles... No
[Vrh] Go down
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Sterilizacija Empty
PostajNaslov: Re: Sterilizacija   Sterilizacija Emptyuto pro 18, 2007 8:19 pm

Eto - čisti primjer nebrige vlasnika! maad

i što će sad biti sa malcima.......sa njihovim novim pokoljenjima... No confused Crying or Very sad
[Vrh] Go down
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Sterilizacija Empty
PostajNaslov: Re: Sterilizacija   Sterilizacija Emptyuto pro 18, 2007 8:21 pm

Pa slušaj... Nije to ništa na prema onome što ja tu imam.
Moja bivša najbolja prijateljica ima mješanku (ijako ona meni stalno govorila kako je to tibetanski terijer //taj pas i tibetanski ne liče UOPČE//) i već se na prom tjeranju parila i okotila je, i kaže sada ta A** kako će je sterilizirati i sljedeće godine na tjernju se okoti pa mi ponovno kaže kako će je sterilizirati i SLJEDEĆE godine se okoti i ponovno mi kaže istu stvar. A pas je mršav da je to bolest. Neko vrijeme se nije htijela šetat s njom jer je bila izgrebana doslovce bez dlake zbog buha.
Marta će znati o kome pričam. Uglavnom ja neznam ja vjerujem da ako je ona svom psu još jednom pustila da okoti vjerojatno je uginula... Užas! Crying or Very sad No
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Sterilizacija Empty
PostajNaslov: Re: Sterilizacija   Sterilizacija Emptyuto pro 18, 2007 8:33 pm

treblo bi nju pustit da svako tjeranje ima po jedno dijete....
to bi joj bila osveta :zorro:
[Vrh] Go down
Kristina
Ljubitelj životinja
Ljubitelj životinja
Kristina


Broj postova : 393
Age : 28
Location : Zajecar
Registration date : 11.11.2007

Sterilizacija Empty
PostajNaslov: Re: Sterilizacija   Sterilizacija Emptyuto pro 18, 2007 8:49 pm

Da... Slazem se... Stvarno!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sterilizacija Empty
PostajNaslov: Re: Sterilizacija   Sterilizacija Empty

[Vrh] Go down
 
Sterilizacija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Opčenito o životinjama :: Zdravlje i njega životinja-
Forum(o)Bir: