Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja"

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Empty
PostajNaslov: Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja"   Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Emptypon lis 15, 2007 9:44 pm

Evo ovako! Mnogi peseka kada laju tuku, izbace van (to je i logično čak) ili nešto slično, a najučinkovitiji način je da nađete neku onakvu...
Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Spricajka_05l_kicsi
"šricalicu" ili što već. Mora biti od plastike i mora imati ovo za špricanje, a također je vrlo dobro operite da psu u oči još ne špricnete domestos ili što već.
I svaki put kada pas zalaje kažite nešto kao "psst" ili nešto tako, a ako vas ne posluša špricnite ga jednom.
Također ako vam je pas preveseo (kao moj lol! ) morate ga naučiti da kad kažete da se smiri da to znači da mora sjest i da nesmije skakat po vama. Istom meotodom.
I također najbolje je psa maknuti iz prostorije u kojoj će te mu dati hranu i normalno vaš pas zna da je tamo hrana i kada otvorite vrata zahtjevajte da sjedne, a inače ga nemojte pustiti u nutra. Prvo ga trebate naučiti da sjedne i u početku ga samo spustite na pod i podragajte ga ili mu dajte neki komadić hrane i tako par puta.
To je to ZA SAD! Adios! Wink
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
[...°Luna°...]
Mini user
Mini user
[...°Luna°...]


Broj postova : 97
Age : 30
Location : Zagreb
Registration date : 05.11.2007

Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Empty
PostajNaslov: Re: Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja"   Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Emptyned stu 11, 2007 11:31 pm

kak da naučim dexa da hoda uz nogu?????

tako vuče da jeto prestrašno....

kad počne vuš ja ga pocuknem i kažem ne!...al on ljepo opet po svom i to ponovim 500 puta i on dalje po svom...ko da je mutav....hehe

Shocked pudl
[Vrh] Go down
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Empty
PostajNaslov: Re: Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja"   Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Emptypon stu 12, 2007 12:03 am

Znam kako ti je bez brige... Evo ja sam na blogu prije napisala jedan post ijako meni čak ni to n pomaže s Reom...
http://animals88.blog.hr/arhiva-2007-08.html#1622997201
Ja ti preporučam ono što meni jako dobro ide s Reom uzmi kolačić i sakri ga u ruci tako ga nikako ne može doć do njega. Stavi mu to pred njušku i malo tako vježbaj, ali ja sam još daleko od cilja (:
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
fairydust
Administrator
Administrator
fairydust


Broj postova : 363
Age : 32
Location : Rijeka
Registration date : 19.08.2007

Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Empty
PostajNaslov: Re: Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja"   Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Emptypon stu 12, 2007 7:21 pm

Bonny se užasno ponaša... Kada je vodimo u grad vuče na sve strane ko luda... Pokušavah i s kolačićima i sa špricalicama ali je najučinkovitiji strogi ton...
[Vrh] Go down
http://fairydust.blog.hr
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Empty
PostajNaslov: Re: Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja"   Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Emptypon stu 12, 2007 8:51 pm

To je nagradno pitanje za 1000000000000000000 dolara ili eura!
Moj Mulki je bio lutalica ( ne znam kako dugo) kad sam ga prije
6,5 godina našla na cesti.
Ajme ljudi moji, koje sam ja imala s njim cirkuse, neugodnosti,
to fakat ne bih nikom živom poželjela.
(Mulki mi je u životu prvi i jedini "neodgojeni i neodgojivi " pas).
NA riječ DOĐI, reakcija je uvijek bila suprotna - put pod noge
i to što brže i dalje.
Nikad nije bio podmitljiv na keksiće i druge oblizeke, tako da je
i ta verzija nagrađivanja neslavno propala.
Onda sam odlučila napraviti kompromis i to sad kako - tako funkcionira.
Ako dođe neki pas koji mu je nepoznat ili ne- drag, kad bi ja počela
vikati ne,dođi,fuj ili slično, e - tek tad bi on dobio dobru dozu
adrenalina i sve bi olo k vragu.
SAd pokušavam što mirnije i tiše reći odi Mulki, dooooobar dečko,
idemo šetati, oćeš fiiiniii keks
i da se ne ureknem, puno je bolje
nego prije.
Tja, možda ima i neke veze s godinama confused
[Vrh] Go down
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Empty
PostajNaslov: Re: Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja"   Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Emptypon stu 12, 2007 8:59 pm

Ah ovo s Reom je katastrofa!!!! Taj pas je bolestan ili hiperaktivan na uzici navlači ko luđak (a vrlo je jaka) i katatrofa, a ako je pustim da šeće skoči u tuđe dvorište i moram zvat nepoznatog ćovijeka i zamolit ga da otvori dvorište da mi pas izađe onda obožava dijecu pa je jednom opazila dijete u autu u počela skakat po autu i lizat prozore pa ja to trebam objašnjavat, zatim je jednu gospođu zaprljala, ali na svu sreču rekla je da nema problema, jedan pas je bio u autu i ona skače po autu (ne grebe na svu sreču) i laje na psa... I vlasnica auta i psa čeka da ja maknem tu beštiju, a neda se vuče me tako da je pustim da se sama šeće po dvorištu, a ja s Bobikom put pod noge!
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Empty
PostajNaslov: Re: Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja"   Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Emptypon stu 12, 2007 9:03 pm

lol lol i to spada među meni dobro poznate stvari lol lol

a najgore mi je kad počne lajati na neke pse,
ljudi moji, ona glasina koju Mulki ima čuje se valjda
od Save do Sljemena

pa sas ti objasni da taj ogroman pas nije rođeni koljač
i ubojica, nego se samo jako voli praviti važan neznam
[Vrh] Go down
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Empty
PostajNaslov: Re: Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja"   Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Emptypon stu 12, 2007 9:06 pm

Reino zavijanje + lajanje glasi ovako... wau, wau, wau wauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, wau, wau, wau wauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!
A Rea isto ima vrlo snažan glas (ne kao i Mulec, ali ako usporedimo s Bobikinim kreštanjem jako je glasno):..
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Empty
PostajNaslov: Re: Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja"   Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Emptypon stu 12, 2007 9:11 pm

a jesu mulci obadvoje ( mulci, sa malim m )lol!
[Vrh] Go down
Diva
Ljubitelj životinja
Ljubitelj životinja
Diva


Broj postova : 325
Age : 28
Location : Dugo Selo, Prozorje
Registration date : 17.10.2007

Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Empty
PostajNaslov: Re: Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja"   Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Emptysri stu 14, 2007 2:43 pm

Ni meni Diva neče baš uz nogu. Kad vuče kažem joj NE! ako ne posluša onda skroz na kratko metnem lajnu tako da nemože me vuč ili ju držim za ogrlicu. Tek onda hoče poslušat (ali kako kad) No
[Vrh] Go down
http://flatteri.blog.hr
fairydust
Administrator
Administrator
fairydust


Broj postova : 363
Age : 32
Location : Rijeka
Registration date : 19.08.2007

Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Empty
PostajNaslov: Re: Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja"   Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Emptysri stu 14, 2007 6:58 pm

Čitajući ove vaše posteke ispada da je Bonnyka pravi anđeo...

pudl

Ali što se tiče Ree (da li je Reje ili Ree??) ona je jedan stvarno preslatki pas i bolje da je tako druželjubiva nego "povučena..." lol! lol! lol!
[Vrh] Go down
http://fairydust.blog.hr
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Empty
PostajNaslov: Re: Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja"   Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Emptysri stu 14, 2007 7:21 pm

Pa istina, ali trebamo jednom otiči u šetnju 2gether pa ćeš vidjet da ti stvarno imaš anđela od psa!
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Empty
PostajNaslov: Re: Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja"   Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Emptysri stu 14, 2007 7:33 pm

počinjem biti zavidna!!!!!bravoo
[Vrh] Go down
Diva
Ljubitelj životinja
Ljubitelj životinja
Diva


Broj postova : 325
Age : 28
Location : Dugo Selo, Prozorje
Registration date : 17.10.2007

Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Empty
PostajNaslov: !!   Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Emptyned vel 17, 2008 3:08 pm

Citat :
počinjem biti zavidna!!!!!bravoo

I ja!!! he he he lol




Sad imam novi način učenja! heheh.
Kad vuče, kažem joj UZ i povučem ju. Kad nepali ond ju povučem tj, obgrlim i povučem... komplicirano za objasnit(ali ne vučem ju jako... kao neki) oops
[Vrh] Go down
http://flatteri.blog.hr
Sponsored content





Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Empty
PostajNaslov: Re: Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja"   Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja" Empty

[Vrh] Go down
 
Kako psa naučiti "pravilima lijepog ponašanja"
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» U AZILU ILI "AZILU"

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Opčenito o životinjama :: Ponašanje-
Forum(o)Bir: