Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima

Go down 
+6
WhiteRose
Diva
[...°Luna°...]
axel_sheba
BobikaThe
fairydust
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptypet stu 23, 2007 11:09 am

Dali se pas može protjerat otprilike s pet mjeseci!? Jer tada smo mi otprilike dobili Reu i još nikada nije protjerala! Možda se ona već jednom protjerala?
Sheba nisam to znala, ali do sada smo mi uvijek čekali da se jednom okoti (tj. nismo čekali nego nismo dobro pzili na moju sreču lol), a mama je čvrsto odlučila da nećemo imati male Reiće...
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
Kristina
Ljubitelj životinja
Ljubitelj životinja
Kristina


Broj postova : 393
Age : 28
Location : Zajecar
Registration date : 11.11.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptypet stu 23, 2007 2:35 pm

Ja mislim da ne! Jing je bila jaaako napredna u vezi toga i pretjerala se sa 9 meseci! Uglavnom psima treba oko godinu dana.
To za pre prvog teranja je tacno, a ovo da pas treba da se bar jednom okoti su obicne babske price !catandmilk
[Vrh] Go down
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptypet stu 23, 2007 5:20 pm

Je, neke se kujice tjeraju prvi put već sa 5 - 6 mjeseci, neke puuuno kasnije.
Mama ti je apsolutno u pravu .- nemoj čekat male Reice -
sjeti se onih apela iz azila .
Tu možeš pomoći . Ako bi Rea imala najmanje 4 mala,
pa svaki ovaj još 4 pa od ovih 16 još svaki po xy.....
bolje je sad što prije dajte sterilizirati - to je moj topli prijedlog.
[Vrh] Go down
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptypet stu 23, 2007 8:08 pm

I hočemo! Rea je postala velika cura danas! :badgirlica: oops To sam ja i napisala u jednom postu! Koliko god mi možda bili svjesni i koliko se god mi potrudili za te psiće makar poslije nekoliko generacija će ti psi završiti na ulici!
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptypet stu 23, 2007 8:18 pm

tako je, animals, u pravu si 200 %....
znači, protjerala se...eto ti veselja, četvore oči otvori i ni sekundu ju ne
pustit bez nadzora ( niti sa uzice). Sad si 3 - 4 tjedna ne OT, nego
Off Side

scratch
[Vrh] Go down
Queen333
User
User
Queen333


Broj postova : 139
Location : Bjelovar, Hrvatska
Registration date : 11.10.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptysub stu 24, 2007 3:06 pm

barney je bernardinac, čistokrvan pas..."žena" mu je okotila 7 malih peseka, ali su 2 uginula..ostala su 5...bernardince je lako udomit, ali mješance ne, zašto oni imaju manja prava?

jednom poznaniku došeto je neki pes u dvorište i nije se htio maknut-pa su ga udomili...imali su ga jedno godinu dana i neki dan ga je pregazi auto...vlasnik je još i danas u komi, ali će si uzet novog pesa(moram mu preporučit da uzme iz šape mrgreen )

uglavnom, ovom pričicom sam htjela reć da mješanci nisu gori "prijatelji" od čistorkvnog psa i da su svakako simpatični i da se i njima možemo smijat na zgode i ne zgode...
[Vrh] Go down
http://freewebs.com/klubvimj
Vista
Mini user
Mini user
Vista


Broj postova : 96
Age : 37
Location : Zagreb (Savica), rodom iz Vukovara
Registration date : 30.10.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptyuto stu 27, 2007 4:13 am

Što se tiče sterilizacije nama su rekli sve i svašta kada smo se raspitivali radi sterilizacije Viste... i na kraju nam je naša teta veta rekla da je najbolje sterilizirati psa poslije prvoga tjeranja jer se tada zna i sigurno je da je pas spolno zrel tj. da su svi hormoni i organi u tijelu razvijeni kako treba ( rijetko nekada nešto ne štima al' se zna i to dogoditi ) tako da smo mi poslušali našu tetu vetu i dali Vistu sterilizirati 2 mjeseca nakon prvoga tjeranja. Inače Vista je vrlo napredna cura pa se tako počela tjerati već sa 5 mjeseci... i kažu da je sve OK od 5 mjeseci pa do godine i pol što se tiče prvoga tjeranja iako je najbolje između negdje tj. oko 7og do 8og mjeseca jer je ipak kao 5 mjeseci dosta rano a godina i pol' opet prekasno za prvo tjeranje... al' Bože, 100 ljudi 100 čudi pa tako isto i sa ostalim živim bićima.

Ja Vistu nebi sterilizirana nego bi prošla s njom jedan okot kada bi ona imala oko 4 godine al' sam bila primorana ju dati sterilizirati radi majke... na žalost...

... a što se tiče nje same ( Viste naravno ), ni mrvicu se nije promjenila nakon steriliziacije... bila vrag, ostala vrag!! Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 G094h1
[Vrh] Go down
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptyuto stu 27, 2007 4:21 am

Wink a jesu ti vetovi čudni, LOL , oni i njihove priče!
FAkat 100 njih, 100 priča!
U generaciji prije Ash i Mulkija,istovremeno sam imala Donu i Donku.
Donka je bila sterilizirana poslije legla ( ne znam kojeg po redu jer sam ju pobrala sa ceste ) ali poslije toga se nije ni miligrama udebljala a i narav joj je ostala potpuno ista. Doživjela je skoro 16 godina (otprilike) za razliku od Done koja nije bila sterilizirana a sa ravno 10 godina su ju pokosili moždani udari.
Pa sad ti reci ......... confused scratch

A Vista (sterilizirana) i moj Mulki ( koji još uvijek ima sve pripadajuće
muške atribute) su štenci u pameti i po ponašanju crazy crazy
[Vrh] Go down
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptyuto stu 27, 2007 3:09 pm

Bobi se uopče nije promjenila (naparvno onaj prvi tjedan je bila u komi)...
2 mjeseca? Nama je vetrinarka rekla 3, 4 tjedna...
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptyuto stu 27, 2007 4:24 pm

Najbolje je na sredini između 2 tjeranja, jer tad ne postoji mogućnost jakog krvarenja a i hormoni se moraju "srediti".
2 - 3 tjedna mi izgleda nekako malo scratch
[Vrh] Go down
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptyuto stu 27, 2007 5:15 pm

Nama je vetrinarka rekla da će tjeranje trajati oko 3,4 tjedna i koliko sam shvatila nekoliko tjedana da je možemo sterilizirati... A ja joj vjerujem jer ni inače nije griješilo što se toga tiče...
(inače vetrinarka nam je Tamara Ferari Miškulin... S ljubimci foruma! Wink )
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptyuto stu 27, 2007 5:23 pm

OOO, respekt za tetu vetu!

Tjeranje stvarno traje do mjesec dana , samo je moje skromno mišljenje
da je poslije toga dobro pričekati barem mjesec- dva.
I moj vet je pravila dr.Pezo - kojem idem već skoro 20 godina . Taj čovjek me nikad nije zeznuo - čak dapače - dao mi je puno od svog silnog znanja.
Nikad mu nije bilo teško objasniti sve o nekoj bolesti, makar pričao 10 minuta bez prestanka. waaau waaau waaau waaau waaau
[Vrh] Go down
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptyuto stu 27, 2007 5:30 pm

Pa čuj ja sam sigurna da ćemo mi pričekati jer ti je poznata stvar da se kaže sutra čemo ići, pa sutra ćemo ići i tako dvadeset dana se to sutra vče dok ja svoje ne uhvatim u škripcu pa napokon ne odemo kod veta...
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptyuto stu 27, 2007 5:35 pm

lol! svaki dan je "danas" a "sutra" je uvijek sutra i nikako da dođe Wink

jako mi je poznata ta situacija neutral
[Vrh] Go down
Ammy
1 opomena
1 opomena
Ammy


Broj postova : 244
Registration date : 14.10.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptysri stu 28, 2007 7:48 pm

nacula sam od jedne gospode da se tjeranje moze pojaviti svakih 8,6 ili cak 4mj...
[Vrh] Go down
Diva
Ljubitelj životinja
Ljubitelj životinja
Diva


Broj postova : 325
Age : 28
Location : Dugo Selo, Prozorje
Registration date : 17.10.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptyčet pro 20, 2007 8:04 pm

axel_sheba je napisao/la:
OOO, respekt za tetu vetu!

Tjeranje stvarno traje do mjesec dana , samo je moje skromno mišljenje
da je poslije toga dobro pričekati barem mjesec- dva.
I moj vet je pravila dr.Pezo - kojem idem već skoro 20 godina . Taj čovjek me nikad nije zeznuo - čak dapače - dao mi je puno od svog silnog znanja.
Nikad mu nije bilo teško objasniti sve o nekoj bolesti, makar pričao 10 minuta bez prestanka. waaau waaau waaau waaau waaau


Isto i veterinarka kod koje idem s Divom je super. Puno sam saznala od nje što se tiče Dive i pasa opčenito.
[Vrh] Go down
http://flatteri.blog.hr
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptyned pro 23, 2007 7:11 pm

O PSIMA KOJI SE BOJE PUCANJA PETARDI

Članak iz današnjih "24 sata"

http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=42501
[Vrh] Go down
Diva
Ljubitelj životinja
Ljubitelj životinja
Diva


Broj postova : 325
Age : 28
Location : Dugo Selo, Prozorje
Registration date : 17.10.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptyned pro 23, 2007 7:31 pm

fora .... Diva nije neki ljubitelj petardi, pa mogu probat
[Vrh] Go down
http://flatteri.blog.hr
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptyčet pro 27, 2007 8:13 pm

Ne znam tko me je u kojoj temi pitao za pse i čokoladu....nije off topic
da ovdje kopiram tekst iz današnjeg Jutarnjeg lista:


Rijetko tko od nas vlasnika ne voli čokoladu, a kako volimo i svoje pse naravno da volimo sve dobre stvari podijeliti s njima, no nekad to nije i najpametnije čak, štoviše, može završiti i smrću vašega psa.

Shvatite ovu rečenicu ozbiljno: I MALE KOLIČINE ČOKOLADE MOGU UBITI VAŠEGA PSA...

Čokolada sadrži visok postotak masti, pored toga sadrži i kofein i theobromin koji su dvije vrste nervnih stimulansa, koji također potiču i jače izlučivanje urina i pojačani rad srca.

Ako vaš pas prosječne težine oko 10 kilograma pojede mali komadić čokolade tj. mali napršnjak, najvjerojatnije mu neće biti ništa.

No ovo je općeniti odgovor pa bi pravo pitanje glasilo: KOLIKO JE ČOKOLADE TOKSIČNO?

Bijela čokolada
100 grama je dovoljno da uzrokuje nervne probleme kod 10 kilograma teškog psa

Čak i ako vaš pas ne pojede veliku količinu čokolade i slatkiša da uzrokuju otrovanje, mogu uzrokovati dijareu i povraćanje.

Ako ste sigurni da je vaš pas pojeo čokoladu ili slatkiš i ima gore opisane simptome, odmah ga odvezite svojem veterinaru jer je svaka minuta važna.
[Vrh] Go down
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptyčet pro 27, 2007 10:40 pm

Pitanje - kako se može primjetiti dali je kuja trudna? dance
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptyčet pro 27, 2007 10:48 pm

Najsigurniji je pregled - ultrazvuk ili rentgen ( ali ovo može biti štetno za malce).... Ali prvi simptom se pokazuje na polovici trudnoće, oko mjesec dana poslije parenja. Tada trudnica počinje tražiti puno veće količine jela nego ikada prije....
To je samo simptom, ali jedini siguran je pregled kod veta... scratch
[Vrh] Go down
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptysub pro 29, 2007 11:12 pm

Rea uvijek traži hranu... lol!
Mi ćemo sigurno uskoro ići kod vetrnara, ali sam mislila onako...
Inače sam je mogla diči (malo teže, ali sam mogla), a sada UOPČE ne.
Neznam dali smo joj davali previše hrane, dali je narasla ili je trudna ijako se ja bojim da je ovo zadnje - gotovo sigurno...
No
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
Diva
Ljubitelj životinja
Ljubitelj životinja
Diva


Broj postova : 325
Age : 28
Location : Dugo Selo, Prozorje
Registration date : 17.10.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptysub pro 29, 2007 11:16 pm

Animals88 je napisao/la:
Rea uvijek traži hranu... lol!
Mi ćemo sigurno uskoro ići kod vetrnara, ali sam mislila onako...
Inače sam je mogla diči (malo teže, ali sam mogla), a sada UOPČE ne.
Neznam dali smo joj davali previše hrane, dali je narasla ili je trudna ijako se ja bojim da je ovo zadnje - gotovo sigurno...
No


Ja sam napisla o skotnosti pasa, možda tamo pronađeš nešto što te zanima ...
[Vrh] Go down
http://flatteri.blog.hr
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptyned pro 30, 2007 12:11 am

A pročitala sam, ali svjedno postoje li neki baš uočljivi simptomi?
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Emptyned pro 30, 2007 12:42 am

Polagano cice počinju rasti......to je jedini vanjski znak, ali nekima ranije a nekima kasnije scratch confused

opet nije siguran znak....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Pitanja???
» Pitanja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Psi :: Ostalo-
Forum(o)Bir: