Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima

Go down 
+6
WhiteRose
Diva
[...°Luna°...]
axel_sheba
BobikaThe
fairydust
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
Autor/icaPoruka
fairydust
Administrator
Administrator
fairydust


Broj postova : 363
Age : 32
Location : Rijeka
Registration date : 19.08.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 4 Emptypon pro 31, 2007 1:29 am

Bonny je bila već podosta trudna ali smo je dali sterilizirati i izvaditi malce iz utrobe.. Nemojte gledati mene.. Trudnoća je bila pre-rizična ...Nakon te teške operacije rekli su nam da se pas jako može udebljati... Ali već je prošlo gotovo 2 godine od tada a ona se svejedno malo pomalo deblja... Ne vjerujem da je to zbog operacije..
[Vrh] Go down
http://fairydust.blog.hr
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 4 Emptypon pro 31, 2007 1:39 am

Bez obzira na "rizičnu trudnoću", dobro ste napravili! Nikada nemoj na to gledati kao na neku tužnu i bolnu grešku. Spriječili ste vjerojatno nekoliko generacija jadnika a to je za svaki respekt .
Jedna moja frendica i ja smo nekoliko godina lovile (doslovno!) mačke lutalice koje su bile jako skotne (skoro pa pred porodom), furale ju veterinaru koji je izvadio male mačiće i mačku taj čas sterilizirao. Kad znaš da te mačke lutalice neće više biti u opasnosti sa brdima novih legla, znaj da je lakše pri duši i srcu.
A mali mačići nisu nikad udahnuli zrak, nisu zapravo nikad ni zaživjeli - isto kao i maleni od tvoje Bonny.
Ponavljam, nikad si to nemoj predbacivati jer naprosto nemaš razloga.
A u svezi debljanja - imala sam istovremeno kujice Donu i Donku.
Donka je bila sterilizirana a Dona ne.
Donka je bila mršavija od Done a i nadživjela ju je dobrih 5 godina!
To je jako individualno - to debljanje.
[Vrh] Go down
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 4 Emptypon pro 31, 2007 5:54 pm

Mi 99 % idemo na vađenje jer 90% je Rea trudna...
I samo da pitam čula sam da je lako moguče da pas ugine ako se pari s prevelikim psom je to istina? Pošto ja vjerujem u to to mi je još jedan razlog da je steriliziram kada se jadna parila s njemačkim ovčarom.. No
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 4 Emptypon pro 31, 2007 6:50 pm

Može biti svašta, jer je bitno koje su veličine štenci - da li su na velikog tatu ( a to je velika opasnost za mamu) ili su po mami mali....to je lutrija, i opet je u igri ona čarobna riječ GENETIKA - čiji su geni prevagnuli scratch confused
[Vrh] Go down
fairydust
Administrator
Administrator
fairydust


Broj postova : 363
Age : 32
Location : Rijeka
Registration date : 19.08.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 4 Emptypon pro 31, 2007 9:53 pm

Da, Sheba ima pravo.. Ako su štenci veliki na tatu onda pas može uginuti ili ako joj porod bude jako težak i naporan može odbaciti štence... Sve da i Rea okoti pesekiće, što bi ste vi s njima....( Ali nikada neću zaboraviti kako smo se Lara i ja brinuli oko Bobinih štenaca... ) cekic
[Vrh] Go down
http://fairydust.blog.hr
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 4 Emptypon pro 31, 2007 10:03 pm

Citat :
Ali nikada neću zaboraviti kako smo se Lara i ja brinuli oko Bobinih štenaca...

da, vi ste se brinule za Bobikine štence.....jasno da jeste..
ali - znate li što je sada sa svima njima?
koliko Bobika ima unučadi, praunučadi, pra pra unučadi .... i kako oni provode svoj život?
Poanta je u tome da možemo jednoj generaciji osigurati topli dom i ljubav....a što je sa ostalim - ne pojedincima pesekima - nego sa sljedećim generacijama..
[Vrh] Go down
fairydust
Administrator
Administrator
fairydust


Broj postova : 363
Age : 32
Location : Rijeka
Registration date : 19.08.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 4 Emptypon pro 31, 2007 10:11 pm

Znam da imaš pravo.. Ali to jednostavno mora tako biti... Da je npr. Lara odmah sterilizirala Bobija nikada na svijet ne bi došla Bonny... Istina, mnogi potomci završe na ulici ali ima i onih koji nađu topli dom i vlasnike koji ih vole... Opet, znam da je dobro da se psi kastriraju/steriliziraju i sve to ali s druge strane tko zna što bi se dogodilo s onim koji se rode... Sigurno ovaj post zvuči sebično ali jednostavno OBOŽAVAM male psiće ali isto tako me i brine njihova budućnost... Osjećam se sada zbunjeno!!!
[Vrh] Go down
http://fairydust.blog.hr
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 4 Emptypon pro 31, 2007 10:22 pm

Da, sve to zapravo i jest zbunjujuće, točno si opisala.
Nisi sebična, nego iz tebe govori i ljubav ali i odgovornost!
Mogu ti samo dati respekt za tvoje razmišljanje.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima   Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima - Page 4 Empty

[Vrh] Go down
 
Pitanja, savjeti i sve slično o pesekima
[Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Pitanja???
» Pitanja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Psi :: Ostalo-
Forum(o)Bir: